<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?><rss version="2.0"
	xmlns:content="http://purl.org/rss/1.0/modules/content/"
	xmlns:dc="http://purl.org/dc/elements/1.1/"
	xmlns:atom="http://www.w3.org/2005/Atom"
	xmlns:sy="http://purl.org/rss/1.0/modules/syndication/"
		>
<channel>
	<title>Reacties op: Nieuwsbrief 24 januari 2009</title>
	<atom:link href="http://www.dirkvangenderen.nl/2009/01/24/nieuwsbrief-24-januari-2009/feed/" rel="self" type="application/rss+xml" />
	<link>http://www.dirkvangenderen.nl/2009/01/24/nieuwsbrief-24-januari-2009/?utm_source=rss&#038;utm_medium=rss&#038;utm_campaign=nieuwsbrief-24-januari-2009</link>
	<description>Columnist, publicist, spreker</description>
	<lastBuildDate>Tue, 07 Feb 2012 09:38:47 +0000</lastBuildDate>
	<sy:updatePeriod>hourly</sy:updatePeriod>
	<sy:updateFrequency>1</sy:updateFrequency>
	<generator>http://wordpress.org/?v=3.2.1</generator>
	<item>
		<title>Door: jan kramp</title>
		<link>http://www.dirkvangenderen.nl/2009/01/24/nieuwsbrief-24-januari-2009/comment-page-1/#comment-874</link>
		<dc:creator>jan kramp</dc:creator>
		<pubDate>Mon, 16 Mar 2009 16:23:38 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">http://www.dirkvangenderen.nl/?p=345#comment-874</guid>
		<description>Ik wil even reageren op Robbert de laatste, weet je wat hier aardig te vermelden is dat mijn laatste missie in het leger was Israel helpen tegen de scud raketten van sadam Hoessein (1991) Heb het net als Robbert ervaren dat God het niet toeliet dat de raketten schade zouden veroorzaken. We hebben een GROOT GOD. en Dirk ik vind het fijn dat ik je hier weer teruggevonden heb, want voorheen was dat in Visie. Van harte Gods zegen.

Jan Kramp</description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>Ik wil even reageren op Robbert de laatste, weet je wat hier aardig te vermelden is dat mijn laatste missie in het leger was Israel helpen tegen de scud raketten van sadam Hoessein (1991) Heb het net als Robbert ervaren dat God het niet toeliet dat de raketten schade zouden veroorzaken. We hebben een GROOT GOD. en Dirk ik vind het fijn dat ik je hier weer teruggevonden heb, want voorheen was dat in Visie. Van harte Gods zegen.</p>
<p>Jan Kramp</p>
]]></content:encoded>
	</item>
	<item>
		<title>Door: Robbert</title>
		<link>http://www.dirkvangenderen.nl/2009/01/24/nieuwsbrief-24-januari-2009/comment-page-1/#comment-545</link>
		<dc:creator>Robbert</dc:creator>
		<pubDate>Tue, 24 Feb 2009 22:29:53 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">http://www.dirkvangenderen.nl/?p=345#comment-545</guid>
		<description>Beste Dirk

Geweldig dat er ook nog in deze tijden nog zoveel wonderen gebeuren in Israel. Je hebt gelijk dat allah nooit tegen de God van Israel op kan. Toen Sadam Israel bestookte met scud raketten werd er ook relatief weinig schade aangericht en vielen er ook weinig doden. Mijn zorg gaat nog wel uit naar die ontvoerde Israelische militair die nu al weer een tijd gevangen zit. Moge God hem en zijn gezin nabij zijn. Ik bid ook voor de Israelische regering dat ze hun beslissingen weloverwogen zullen nemen.

Gods zegen op je werk.

Vriendelijke groet

Robbert</description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>Beste Dirk</p>
<p>Geweldig dat er ook nog in deze tijden nog zoveel wonderen gebeuren in Israel. Je hebt gelijk dat allah nooit tegen de God van Israel op kan. Toen Sadam Israel bestookte met scud raketten werd er ook relatief weinig schade aangericht en vielen er ook weinig doden. Mijn zorg gaat nog wel uit naar die ontvoerde Israelische militair die nu al weer een tijd gevangen zit. Moge God hem en zijn gezin nabij zijn. Ik bid ook voor de Israelische regering dat ze hun beslissingen weloverwogen zullen nemen.</p>
<p>Gods zegen op je werk.</p>
<p>Vriendelijke groet</p>
<p>Robbert</p>
]]></content:encoded>
	</item>
	<item>
		<title>Door: baruch</title>
		<link>http://www.dirkvangenderen.nl/2009/01/24/nieuwsbrief-24-januari-2009/comment-page-1/#comment-223</link>
		<dc:creator>baruch</dc:creator>
		<pubDate>Thu, 29 Jan 2009 11:18:52 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">http://www.dirkvangenderen.nl/?p=345#comment-223</guid>
		<description>Hub,

De gelovigen zijn getuigen van de Heer.
In Rom.8 kunnen wij lezen hoe een gelovige leeft.
Hier op deze site is het voor u niet duidelijk hoe ik leef.
Het is toch de bedoeling van deze site om het thema met elkaar te behandelen.
Om nu zo weinig mogelijk eigen visie te spuien, citeer ik veel Gods Woord.
Zijn Woord is namelijk Geestelijk voedsel.
Joh 4:34  Jezus zeide tot hen: Mijn spijs is, dat Ik doe den wil Desgenen, Die Mij gezonden heeft, en Zijn werk volbrenge.
Hij is ons grote Voorbeeld
Heb 13:13  Zo laat ons dan tot Hem uitgaan buiten de legerplaats, Zijn smaadheid dragende.

Met vriendelijke groet,

baruch</description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>Hub,</p>
<p>De gelovigen zijn getuigen van de Heer.<br />
In Rom.8 kunnen wij lezen hoe een gelovige leeft.<br />
Hier op deze site is het voor u niet duidelijk hoe ik leef.<br />
Het is toch de bedoeling van deze site om het thema met elkaar te behandelen.<br />
Om nu zo weinig mogelijk eigen visie te spuien, citeer ik veel Gods Woord.<br />
Zijn Woord is namelijk Geestelijk voedsel.<br />
Joh 4:34  Jezus zeide tot hen: Mijn spijs is, dat Ik doe den wil Desgenen, Die Mij gezonden heeft, en Zijn werk volbrenge.<br />
Hij is ons grote Voorbeeld<br />
Heb 13:13  Zo laat ons dan tot Hem uitgaan buiten de legerplaats, Zijn smaadheid dragende.</p>
<p>Met vriendelijke groet,</p>
<p>baruch</p>
]]></content:encoded>
	</item>
	<item>
		<title>Door: Hub. Eussen</title>
		<link>http://www.dirkvangenderen.nl/2009/01/24/nieuwsbrief-24-januari-2009/comment-page-1/#comment-220</link>
		<dc:creator>Hub. Eussen</dc:creator>
		<pubDate>Tue, 27 Jan 2009 18:12:17 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">http://www.dirkvangenderen.nl/?p=345#comment-220</guid>
		<description>Beste Baruch,

Met heel veel woorden (en letters), citeerd en interpreteerd U de bijbel in bijgaande reactie No. 4.
De wereld is verzadigd met de vele woorden en intrepretaties over en uit de bijbel.
De wereld heeft nodig dat wij Christenen DAADWERKELIJK volgens de GEEST van de bijbel gaan leven en handelen. In PRAKTIJK brengen dus, net zoals Jezus het ons 2000 jaar geleden heeft VOOR-GELEEFD.
De wereld heeft nodig :  dat ZIJN woorden, ZIJN kracht, ZIJN blijdschap, ZIJN LIEFDE en VREDE, zichtbaar worden in deze wereld want wij leven in de eindtijd en de tekenen hiervan worden steeds zichtbaarder. Laten wij ons dus voorbereiden op ZIJN wederkomst,die nabij KAN zijn !

Mede-Christen met een boodschap,       Hub.Eussen</description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>Beste Baruch,</p>
<p>Met heel veel woorden (en letters), citeerd en interpreteerd U de bijbel in bijgaande reactie No. 4.<br />
De wereld is verzadigd met de vele woorden en intrepretaties over en uit de bijbel.<br />
De wereld heeft nodig dat wij Christenen DAADWERKELIJK volgens de GEEST van de bijbel gaan leven en handelen. In PRAKTIJK brengen dus, net zoals Jezus het ons 2000 jaar geleden heeft VOOR-GELEEFD.<br />
De wereld heeft nodig :  dat ZIJN woorden, ZIJN kracht, ZIJN blijdschap, ZIJN LIEFDE en VREDE, zichtbaar worden in deze wereld want wij leven in de eindtijd en de tekenen hiervan worden steeds zichtbaarder. Laten wij ons dus voorbereiden op ZIJN wederkomst,die nabij KAN zijn !</p>
<p>Mede-Christen met een boodschap,       Hub.Eussen</p>
]]></content:encoded>
	</item>
	<item>
		<title>Door: baruch</title>
		<link>http://www.dirkvangenderen.nl/2009/01/24/nieuwsbrief-24-januari-2009/comment-page-1/#comment-212</link>
		<dc:creator>baruch</dc:creator>
		<pubDate>Mon, 26 Jan 2009 13:05:07 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">http://www.dirkvangenderen.nl/?p=345#comment-212</guid>
		<description>Wonderen in Israël?

De meningen over de huidige Staat Israël zijn:
a.	Israël heeft afgedaan de kerk is in haar plaats gekomen.
b.	God heeft en voert nu Zijn volk terug naar het land der vaderen.
c.	In ongeloof keren nu de 2 stammen terug naar het land.

a en b Zijn beiden niet Schriftuurlijk.
Wat a en b betreft, de Schrift spreekt geheel anders. God zal de belofte gedaan aan Abraham vervullen Rom.11: 25  Want ik wil niet, broeders, dat u deze verborgenheid onbekend zij (opdat gij niet wijs zijt, bij uzelven), dat de verharding voor een deel over Israel gekomen is, totdat de volheid der heidenen zal ingegaan zijn.
26  En alzo zal geheel Israel zalig worden; gelijk geschreven is: De Verlosser zal uit Sion komen en zal de goddeloosheden afwenden van Jakob.
27  En dit is hun een verbond van Mij, als Ik hun zonden zal wegnemen.
28  Zo zijn zij wel vijanden aangaande het Evangelie, om uwentwil, maar aangaande de verkiezing zijn zij beminden, om der vaderen wil;
29  Want de genadegiften en de roeping Gods zijn onberouwelijk.

Zowel de 2 als de 10 stammen zullen terugvergaderd worden en gebracht worden in het land.
Ez. 37:15  Wijders geschiedde des HEEREN woord tot mij, zeggende:
16  Gij nu, mensenkind! neem u een hout, en schrijf daarop: Voor Juda, en voor de kinderen Israëls, zijn metgezellen; en neem een ander hout, en schrijf daarop: Voor Jozef, het hout van Efraim, en van het ganse huis Israels, zijn metgezellen.
17  Doe gij ze dan naderen, het een tot het ander tot een enig hout; en zij zullen tot een worden in uw hand.
18  En wanneer de kinderen uws volks tot u zullen spreken, zeggende: Zult gij ons niet te kennen geven, wat u deze dingen zijn?
19  Zo spreek tot hen: Alzo zegt de Heere HEERE: Ziet, Ik zal het hout van Jozef, dat in Efraims hand geweest is, en van de stammen Israëls, zijn metgezellen, nemen, en Ik zal dezelve met hem voegen tot het hout van Juda, en zal ze maken tot een enig hout; en zij zullen een worden in Mijn hand.
20  De houten nu, op dewelke gij zult geschreven hebben, zullen in uw hand zijn voor hunlieder ogen.
21  Spreek dan tot hen: Zo zegt de Heere HEERE: Ziet, Ik zal de kinderen Israëls halen uit het midden der heidenen, waarhenen zij getogen zijn, en zal ze vergaderen van rondom, en brengen hen in hun land;
22  En Ik zal ze maken tot een enig volk in het land, op de bergen Israëls; en zij zullen allen te zamen een enigen Koning tot koning hebben; en zij zullen niet meer tot twee volken zijn, noch voortaan meer in twee koninkrijken verdeeld zijn.
23  En zij zullen zich niet meer verontreinigen met hun drekgoden, en met hun verfoeiselen, en met al hun overtredingen; en Ik zal ze verlossen uit al hun woonplaatsen, in dewelke zij gezondigd hebben, en zal ze reinigen; zo zullen zij Mij tot een volk zijn, en Ik zal hun tot een God zijn.
24  En Mijn Knecht David zal Koning over hen zijn; en zij zullen allen te zamen een Herder hebben; en zij zullen in Mijn rechten wandelen, en Mijn inzettingen bewaren en die doen.
25  En zij zullen wonen in het land, dat Ik Mijn knecht Jakob gegeven heb, waarin uw vaders gewoond hebben; ja, daarin zullen zij wonen, zij en hun kinderen, en hun kindskinderen tot in eeuwigheid, en Mijn Knecht David zal hunlieder Vorst zijn tot in eeuwigheid.
26  En Ik zal een verbond des vredes met hen maken, het zal een eeuwig verbond met hen zijn; en Ik zal ze inzetten en zal ze vermenigvuldigen, en Ik zal Mijn heiligdom in het midden van hen zetten tot in eeuwigheid.
27  En Mijn tabernakel zal bij hen zijn, en Ik zal hun tot een God zijn, en zij zullen Mij tot een volk zijn.
28  En de heidenen zullen weten, dat Ik de HEERE ben, Die Isral heilige, als Mijn heiligdom in het midden van hen zal zijn tot in eeuwigheid.

Het bovenstaande zal pas vervuld worden als “de volheid der heidenen zal ingegaan zijn”.
De volheid der heidenen is de Gemeente en die Gemeente moet eerst opgenomen zijn.

De huidige Joodse Staat zal verwoest worden.
Dit wordt voorafgeschaduwd in de zgn. intocht in Jeruzalem.
Luc.19:41  En als Hij nabij kwam, en de stad zag, weende Hij over haar,
42  Zeggende: Och, of gij ook bekendet, ook nog in dezen uw dag, hetgeen tot uw vrede dient! Maar nu is het verborgen voor uw ogen.
43  Want er zullen dagen over u komen, dat uw vijanden een begraving rondom u zullen opwerpen, en zullen u omsingelen, en u van alle zijden benauwen;
44  En zullen u tot den grond nederwerpen, en uw kinderen in u; en zij zullen in u den enen steen op den anderen steen niet laten; daarom dat gij den tijd uwer bezoeking niet bekend hebt.

Een voorvervulling daarvan is gebeurd in het jaar 70 n. Christus.
In  Zach.14 staat de vervulling.
Zach.14:1  Ziet, de dag komt den HEERE, dat uw roof zal uitgedeeld worden in het midden van u, o Jeruzalem!
2  Want Ik zal alle heidenen tegen Jeruzalem ten strijde verzamelen; en de stad zal ingenomen, en de huizen zullen geplunderd, en de vrouwen zullen geschonden worden; en de helft der stad zal uitgaan in de gevangenis; maar het overige des volks zal uit de stad niet uitgeroeid worden.
3  En de HEERE zal uittrekken, en Hij zal strijden tegen die heidenen, gelijk ten dage als Hij gestreden heeft, ten dage des strijds.
4  En Zijn voeten zullen te dien dage staan op den Olijfberg, die voor Jeruzalem ligt, tegen het oosten; en de Olijfberg zal in tweeën gespleten worden naar het oosten, en naar het westen, zodat er een zeer grote vallei zal zijn; en de ene helft des bergs zal wijken naar het noorden, en de helft deszelven naar het zuiden.

Het Joodse volk is nog steeds ongelovig en God verhoort geen gebeden van ongelovigen.
Pas wanneer het Joodse volk in de grote verdrukking, die voor 3,5 jaar over hen komen zal, de Naam des Heren aanroepen zal, zal de Heer horen. Nu spreken zij de Naam des Heren niet uit omdat ze bang zijn Zijn Naam ijdel te gebruiken en ook in deze site zie ik dat er geschreven wordt: G’d.

Joh 14:6  Jezus zeide tot hem: Ik ben de Weg, en de Waarheid, en het Leven. Niemand komt tot den Vader, dan door Mij.

Het Joodse volk heeft de Here Jezus Christus nog niet aangenomen, Zij zijn als Thomas die de opstanding niet geloofde:
Joh 20:25  De andere discipelen dan zeiden tot hem: Wij hebben den Heere gezien. Doch hij zeide tot hen: Indien ik in Zijn handen niet zie het teken der nagelen, en mijn vinger steke in het teken der nagelen, en steke mijn hand in Zijn zijde, ik zal geenszins geloven.
26  En na acht dagen waren Zijn discipelen wederom binnen, en Thomas met hen; en Jezus kwam, als de deuren gesloten waren, en stond in het midden, en zeide: Vrede zij ulieden!
27  Daarna zeide Hij tot Thomas: Breng uw vinger hier, en zie Mijn handen, en breng uw hand, en steek ze in Mijn zijde; en zijt niet ongelovig, maar gelovig.
28  En Thomas antwoordde en zeide tot Hem: Mijn Heere en mijn God!
29  Jezus zeide tot hem: Omdat gij Mij gezien hebt, Thomas, zo hebt gij geloofd; zalig zijn zij, die niet zullen gezien hebben, en nochtans zullen geloofd hebben.

Zo zal ook het Joodse volk eenmaal de Heer zien.
6  En zo iemand tot hem zegt: Wat zijn deze wonden in uw handen? zo zal hij zeggen: Het zijn de wonden, waarmede ik geslagen ben, in het huis mijner liefhebbers.

En zoals Jozef zich bekend maakte aan zijn broeders zal ook de Heer Zich aan hen bekend maken:
Ge 45:4  En Jozef zeide tot zijn broederen: Nadert toch tot mij! En zij naderden. Toen zeide hij: Ik ben Jozef, uw broeder, dien gij naar Egypte verkocht hebt.

Ge 50:20  Gijlieden wel, gij hebt kwaad tegen mij gedacht; doch God heeft dat ten goede gedacht; opdat Hij deed, gelijk het te dezen dage is, om een groot volk in het leven te behouden.

Daarna is het feest: Ge 43:34  En hij langde hun van de gerechten, die voor hem waren; maar Benjamins gerecht was vijfmaal groter, dan de gerechten van hen allen. En zij dronken, en zij werden dronken met hem.

Dronken worden is type van vol worden des Heiligen Geestes, 
Jer 31:34  En zij zullen niet meer, een iegelijk zijn naaste, en een iegelijk zijn broeder, leren, zeggende: Kent den HEERE! want zij zullen Mij allen kennen, van hun kleinste af tot hun grootste toe, spreekt de HEERE; want Ik zal hun ongerechtigheid vergeven, en hunner zonden niet meer gedenken.

Efe 5:18  En wordt niet dronken in wijn, waarin overdaad is, maar wordt vervuld met den Geest;

Als het Joodse volk dronken wordt in wijn, is de Gemeente daar getuigen van, want als de Heer voor hen komt is de Gemeente met Hem.
Col 3:4  Wanneer nu Christus zal geopenbaard zijn, Die ons leven is, dan zult ook gij met Hem geopenbaard worden in heerlijkheid.

Met vriendelijke groet,

baruch</description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>Wonderen in Israël?</p>
<p>De meningen over de huidige Staat Israël zijn:<br />
a.	Israël heeft afgedaan de kerk is in haar plaats gekomen.<br />
b.	God heeft en voert nu Zijn volk terug naar het land der vaderen.<br />
c.	In ongeloof keren nu de 2 stammen terug naar het land.</p>
<p>a en b Zijn beiden niet Schriftuurlijk.<br />
Wat a en b betreft, de Schrift spreekt geheel anders. God zal de belofte gedaan aan Abraham vervullen Rom.11: 25  Want ik wil niet, broeders, dat u deze verborgenheid onbekend zij (opdat gij niet wijs zijt, bij uzelven), dat de verharding voor een deel over Israel gekomen is, totdat de volheid der heidenen zal ingegaan zijn.<br />
26  En alzo zal geheel Israel zalig worden; gelijk geschreven is: De Verlosser zal uit Sion komen en zal de goddeloosheden afwenden van Jakob.<br />
27  En dit is hun een verbond van Mij, als Ik hun zonden zal wegnemen.<br />
28  Zo zijn zij wel vijanden aangaande het Evangelie, om uwentwil, maar aangaande de verkiezing zijn zij beminden, om der vaderen wil;<br />
29  Want de genadegiften en de roeping Gods zijn onberouwelijk.</p>
<p>Zowel de 2 als de 10 stammen zullen terugvergaderd worden en gebracht worden in het land.<br />
Ez. 37:15  Wijders geschiedde des HEEREN woord tot mij, zeggende:<br />
16  Gij nu, mensenkind! neem u een hout, en schrijf daarop: Voor Juda, en voor de kinderen Israëls, zijn metgezellen; en neem een ander hout, en schrijf daarop: Voor Jozef, het hout van Efraim, en van het ganse huis Israels, zijn metgezellen.<br />
17  Doe gij ze dan naderen, het een tot het ander tot een enig hout; en zij zullen tot een worden in uw hand.<br />
18  En wanneer de kinderen uws volks tot u zullen spreken, zeggende: Zult gij ons niet te kennen geven, wat u deze dingen zijn?<br />
19  Zo spreek tot hen: Alzo zegt de Heere HEERE: Ziet, Ik zal het hout van Jozef, dat in Efraims hand geweest is, en van de stammen Israëls, zijn metgezellen, nemen, en Ik zal dezelve met hem voegen tot het hout van Juda, en zal ze maken tot een enig hout; en zij zullen een worden in Mijn hand.<br />
20  De houten nu, op dewelke gij zult geschreven hebben, zullen in uw hand zijn voor hunlieder ogen.<br />
21  Spreek dan tot hen: Zo zegt de Heere HEERE: Ziet, Ik zal de kinderen Israëls halen uit het midden der heidenen, waarhenen zij getogen zijn, en zal ze vergaderen van rondom, en brengen hen in hun land;<br />
22  En Ik zal ze maken tot een enig volk in het land, op de bergen Israëls; en zij zullen allen te zamen een enigen Koning tot koning hebben; en zij zullen niet meer tot twee volken zijn, noch voortaan meer in twee koninkrijken verdeeld zijn.<br />
23  En zij zullen zich niet meer verontreinigen met hun drekgoden, en met hun verfoeiselen, en met al hun overtredingen; en Ik zal ze verlossen uit al hun woonplaatsen, in dewelke zij gezondigd hebben, en zal ze reinigen; zo zullen zij Mij tot een volk zijn, en Ik zal hun tot een God zijn.<br />
24  En Mijn Knecht David zal Koning over hen zijn; en zij zullen allen te zamen een Herder hebben; en zij zullen in Mijn rechten wandelen, en Mijn inzettingen bewaren en die doen.<br />
25  En zij zullen wonen in het land, dat Ik Mijn knecht Jakob gegeven heb, waarin uw vaders gewoond hebben; ja, daarin zullen zij wonen, zij en hun kinderen, en hun kindskinderen tot in eeuwigheid, en Mijn Knecht David zal hunlieder Vorst zijn tot in eeuwigheid.<br />
26  En Ik zal een verbond des vredes met hen maken, het zal een eeuwig verbond met hen zijn; en Ik zal ze inzetten en zal ze vermenigvuldigen, en Ik zal Mijn heiligdom in het midden van hen zetten tot in eeuwigheid.<br />
27  En Mijn tabernakel zal bij hen zijn, en Ik zal hun tot een God zijn, en zij zullen Mij tot een volk zijn.<br />
28  En de heidenen zullen weten, dat Ik de HEERE ben, Die Isral heilige, als Mijn heiligdom in het midden van hen zal zijn tot in eeuwigheid.</p>
<p>Het bovenstaande zal pas vervuld worden als “de volheid der heidenen zal ingegaan zijn”.<br />
De volheid der heidenen is de Gemeente en die Gemeente moet eerst opgenomen zijn.</p>
<p>De huidige Joodse Staat zal verwoest worden.<br />
Dit wordt voorafgeschaduwd in de zgn. intocht in Jeruzalem.<br />
Luc.19:41  En als Hij nabij kwam, en de stad zag, weende Hij over haar,<br />
42  Zeggende: Och, of gij ook bekendet, ook nog in dezen uw dag, hetgeen tot uw vrede dient! Maar nu is het verborgen voor uw ogen.<br />
43  Want er zullen dagen over u komen, dat uw vijanden een begraving rondom u zullen opwerpen, en zullen u omsingelen, en u van alle zijden benauwen;<br />
44  En zullen u tot den grond nederwerpen, en uw kinderen in u; en zij zullen in u den enen steen op den anderen steen niet laten; daarom dat gij den tijd uwer bezoeking niet bekend hebt.</p>
<p>Een voorvervulling daarvan is gebeurd in het jaar 70 n. Christus.<br />
In  Zach.14 staat de vervulling.<br />
Zach.14:1  Ziet, de dag komt den HEERE, dat uw roof zal uitgedeeld worden in het midden van u, o Jeruzalem!<br />
2  Want Ik zal alle heidenen tegen Jeruzalem ten strijde verzamelen; en de stad zal ingenomen, en de huizen zullen geplunderd, en de vrouwen zullen geschonden worden; en de helft der stad zal uitgaan in de gevangenis; maar het overige des volks zal uit de stad niet uitgeroeid worden.<br />
3  En de HEERE zal uittrekken, en Hij zal strijden tegen die heidenen, gelijk ten dage als Hij gestreden heeft, ten dage des strijds.<br />
4  En Zijn voeten zullen te dien dage staan op den Olijfberg, die voor Jeruzalem ligt, tegen het oosten; en de Olijfberg zal in tweeën gespleten worden naar het oosten, en naar het westen, zodat er een zeer grote vallei zal zijn; en de ene helft des bergs zal wijken naar het noorden, en de helft deszelven naar het zuiden.</p>
<p>Het Joodse volk is nog steeds ongelovig en God verhoort geen gebeden van ongelovigen.<br />
Pas wanneer het Joodse volk in de grote verdrukking, die voor 3,5 jaar over hen komen zal, de Naam des Heren aanroepen zal, zal de Heer horen. Nu spreken zij de Naam des Heren niet uit omdat ze bang zijn Zijn Naam ijdel te gebruiken en ook in deze site zie ik dat er geschreven wordt: G’d.</p>
<p>Joh 14:6  Jezus zeide tot hem: Ik ben de Weg, en de Waarheid, en het Leven. Niemand komt tot den Vader, dan door Mij.</p>
<p>Het Joodse volk heeft de Here Jezus Christus nog niet aangenomen, Zij zijn als Thomas die de opstanding niet geloofde:<br />
Joh 20:25  De andere discipelen dan zeiden tot hem: Wij hebben den Heere gezien. Doch hij zeide tot hen: Indien ik in Zijn handen niet zie het teken der nagelen, en mijn vinger steke in het teken der nagelen, en steke mijn hand in Zijn zijde, ik zal geenszins geloven.<br />
26  En na acht dagen waren Zijn discipelen wederom binnen, en Thomas met hen; en Jezus kwam, als de deuren gesloten waren, en stond in het midden, en zeide: Vrede zij ulieden!<br />
27  Daarna zeide Hij tot Thomas: Breng uw vinger hier, en zie Mijn handen, en breng uw hand, en steek ze in Mijn zijde; en zijt niet ongelovig, maar gelovig.<br />
28  En Thomas antwoordde en zeide tot Hem: Mijn Heere en mijn God!<br />
29  Jezus zeide tot hem: Omdat gij Mij gezien hebt, Thomas, zo hebt gij geloofd; zalig zijn zij, die niet zullen gezien hebben, en nochtans zullen geloofd hebben.</p>
<p>Zo zal ook het Joodse volk eenmaal de Heer zien.<br />
6  En zo iemand tot hem zegt: Wat zijn deze wonden in uw handen? zo zal hij zeggen: Het zijn de wonden, waarmede ik geslagen ben, in het huis mijner liefhebbers.</p>
<p>En zoals Jozef zich bekend maakte aan zijn broeders zal ook de Heer Zich aan hen bekend maken:<br />
Ge 45:4  En Jozef zeide tot zijn broederen: Nadert toch tot mij! En zij naderden. Toen zeide hij: Ik ben Jozef, uw broeder, dien gij naar Egypte verkocht hebt.</p>
<p>Ge 50:20  Gijlieden wel, gij hebt kwaad tegen mij gedacht; doch God heeft dat ten goede gedacht; opdat Hij deed, gelijk het te dezen dage is, om een groot volk in het leven te behouden.</p>
<p>Daarna is het feest: Ge 43:34  En hij langde hun van de gerechten, die voor hem waren; maar Benjamins gerecht was vijfmaal groter, dan de gerechten van hen allen. En zij dronken, en zij werden dronken met hem.</p>
<p>Dronken worden is type van vol worden des Heiligen Geestes,<br />
Jer 31:34  En zij zullen niet meer, een iegelijk zijn naaste, en een iegelijk zijn broeder, leren, zeggende: Kent den HEERE! want zij zullen Mij allen kennen, van hun kleinste af tot hun grootste toe, spreekt de HEERE; want Ik zal hun ongerechtigheid vergeven, en hunner zonden niet meer gedenken.</p>
<p>Efe 5:18  En wordt niet dronken in wijn, waarin overdaad is, maar wordt vervuld met den Geest;</p>
<p>Als het Joodse volk dronken wordt in wijn, is de Gemeente daar getuigen van, want als de Heer voor hen komt is de Gemeente met Hem.<br />
Col 3:4  Wanneer nu Christus zal geopenbaard zijn, Die ons leven is, dan zult ook gij met Hem geopenbaard worden in heerlijkheid.</p>
<p>Met vriendelijke groet,</p>
<p>baruch</p>
]]></content:encoded>
	</item>
	<item>
		<title>Door: rene postma</title>
		<link>http://www.dirkvangenderen.nl/2009/01/24/nieuwsbrief-24-januari-2009/comment-page-1/#comment-211</link>
		<dc:creator>rene postma</dc:creator>
		<pubDate>Mon, 26 Jan 2009 11:20:27 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">http://www.dirkvangenderen.nl/?p=345#comment-211</guid>
		<description>Beste Dirk

Ik vind het maar raar, dat allerlei christenen, van alles het liefst verbieden. Zoals, een voorbeeld het abortusbeleid. Wij zouden daar een rol in kunnen spelen daar voorlichting te in te geven. Dat het menselijk leven belangrijk is. En voor ons christenen heilig is. Maar wij leven toch niet meer in de middeleeuwen. Dat wij bepalen wat goed voor een ander is. Menige oorlogen zijn daar uit ontstaan. En nog even over Israel. Wij mogen de joden in de wereld niet de schuld geven van wat er in Israel gebeurd. Wij cnristenen moeten dat ook uitdragen. Maar wij mogen wel de Iraelische regering er op aan spreken Dat het geweld buitensporig was. 1300 doden. Natuurlijk gaat het zo als in de boeken geschreven is. Maar dat betekent niet dat het rechtvaardig is. Wij christenen moeten het kruis dragen. Maar de joden net zo goed.

Met vriendelijke groet R Postma.</description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>Beste Dirk</p>
<p>Ik vind het maar raar, dat allerlei christenen, van alles het liefst verbieden. Zoals, een voorbeeld het abortusbeleid. Wij zouden daar een rol in kunnen spelen daar voorlichting te in te geven. Dat het menselijk leven belangrijk is. En voor ons christenen heilig is. Maar wij leven toch niet meer in de middeleeuwen. Dat wij bepalen wat goed voor een ander is. Menige oorlogen zijn daar uit ontstaan. En nog even over Israel. Wij mogen de joden in de wereld niet de schuld geven van wat er in Israel gebeurd. Wij cnristenen moeten dat ook uitdragen. Maar wij mogen wel de Iraelische regering er op aan spreken Dat het geweld buitensporig was. 1300 doden. Natuurlijk gaat het zo als in de boeken geschreven is. Maar dat betekent niet dat het rechtvaardig is. Wij christenen moeten het kruis dragen. Maar de joden net zo goed.</p>
<p>Met vriendelijke groet R Postma.</p>
]]></content:encoded>
	</item>
	<item>
		<title>Door: Piet</title>
		<link>http://www.dirkvangenderen.nl/2009/01/24/nieuwsbrief-24-januari-2009/comment-page-1/#comment-210</link>
		<dc:creator>Piet</dc:creator>
		<pubDate>Sun, 25 Jan 2009 19:27:55 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">http://www.dirkvangenderen.nl/?p=345#comment-210</guid>
		<description>Het is geweldig om te mogen lezen hoe God Zijn volk geholpen heeft in de strijd. Dergelijke wonderen zijn ook gezien in vroegere oorlogen van Israël. In 1948, toen de staat Israël net was opgericht, werd het land al aangevallen door een enorme overmacht van de Arabische landen. Maar Israël mocht overwinnen, omdat de God van Israël voor Zijn volk streed!

Op een gegeven moment trok een Arabisch leger toen op naar het hart van Israël. Maar tot hun verbijstering zagen de Arabieren een enorm leger van Israëlische tanks en sloegen daarvoor op de vlucht. Bij later onderzoek bleek dat Israëlische leger helemaal niet te bestaan! God had de Arabieren verjaagd door hen iets te laten zien, dat niet echt bestond.

Aan de andere kant mogen we niet vergeten, dat Israël nog tot geloof moet komen in de Messias, de Heere Jezus. Paulus voorzegt dit ook in Rom. 11: 25 en 26. Laten we vooral hiervoor bidden, want pas als dat gebeurt zal de vrede (de sjaloom!) van Israël volkomen kunnen worden!</description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>Het is geweldig om te mogen lezen hoe God Zijn volk geholpen heeft in de strijd. Dergelijke wonderen zijn ook gezien in vroegere oorlogen van Israël. In 1948, toen de staat Israël net was opgericht, werd het land al aangevallen door een enorme overmacht van de Arabische landen. Maar Israël mocht overwinnen, omdat de God van Israël voor Zijn volk streed!</p>
<p>Op een gegeven moment trok een Arabisch leger toen op naar het hart van Israël. Maar tot hun verbijstering zagen de Arabieren een enorm leger van Israëlische tanks en sloegen daarvoor op de vlucht. Bij later onderzoek bleek dat Israëlische leger helemaal niet te bestaan! God had de Arabieren verjaagd door hen iets te laten zien, dat niet echt bestond.</p>
<p>Aan de andere kant mogen we niet vergeten, dat Israël nog tot geloof moet komen in de Messias, de Heere Jezus. Paulus voorzegt dit ook in Rom. 11: 25 en 26. Laten we vooral hiervoor bidden, want pas als dat gebeurt zal de vrede (de sjaloom!) van Israël volkomen kunnen worden!</p>
]]></content:encoded>
	</item>
	<item>
		<title>Door: Henk</title>
		<link>http://www.dirkvangenderen.nl/2009/01/24/nieuwsbrief-24-januari-2009/comment-page-1/#comment-209</link>
		<dc:creator>Henk</dc:creator>
		<pubDate>Sun, 25 Jan 2009 14:25:40 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">http://www.dirkvangenderen.nl/?p=345#comment-209</guid>
		<description>Allen die door de Heilige geest geleid worden zijn
waarlijk kinderen van God
We bidden voor je Dirk
Broeder groet 
Henk en Hennie</description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>Allen die door de Heilige geest geleid worden zijn<br />
waarlijk kinderen van God<br />
We bidden voor je Dirk<br />
Broeder groet<br />
Henk en Hennie</p>
]]></content:encoded>
	</item>
</channel>
</rss>

